Улучшайте результаты обучения, используя популярные функции электронного дневника!

Ведай нашых!!!

Дата: 14 декабря 2020 в 13:42, Обновлено 16 декабря 2020 в 17:04
53 просмотра

У Мінску прайшоў V юбілейны адкрыты конкурс народнай песні «Фальклорны mix-2020». У ліку яго пераможцаў і таленавітыя ўдзельніцы дзіцячага фальклорнага калектыву «Зараначка» Блонскага сельскага Дома культуры Соф’я Сіняўская і Дар’я Назаранка.

У гэтым годзе конкурс праходзіў у завочным фармаце. Для ацэнкі конкурсных выступленняў было створана прафесійнае журы, якое ўзначаліла Ірына Грамовіч — дэкан факультэта музычнага мастацтва Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта культуры і мастацтваў, мастацкі  кіраўнік ансамбля салістаў  «Беларуская песня».Па выніках конкурсу Соф’я  Сіняўская  і  Дар’я  Назаранка  сталі  лаўрэатамі  I  ступені.

У дзяўчынак добрая школа. Дзіцячы фальклорны ансамбль «Зараначка», якім кіруе Алена Петрусенка,  прымае ўдзел у шматлікіх мерапрыемствах на тэрыторыі раёна, у  рэспубліканскіх праектах. Адзін з іх  — вядомы тэлепраект «Наперад у мінулае», дзе юныя артысты выступалі   разам  са  сваімі  старэйшымі  таварышамі  — народным  фальклорным ансамблем  «Зарачанка» Блонскага СДК.

Ученики нашей школы, Синявская Софья и Федоренко Даниил, стали победителями районного конкурса по танцам "Фольк-Фест" и были награждены дипломом I степени. Поздравляем победителей !!!