Новости проекта
Улучшайте результаты обучения, используя популярные функции электронного дневника!
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 506 человек

6-ой школьный день

Дата: 16 декабря 2018 в 18:17, Обновлено 14 января в 09:55

План арганізацыйна-выхаваўчых мерапрыемстваў 6-га школьнага дня

дзяржаўнай установы адукацыі “Блонская сярэдняя школа”

на II паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

шестой школьный день

Дата

правядзення

Мерапрыемства Удзельнікі Адказны
СТУДЗЕНЬ

3 субота

16.01

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Калядныя гульні “Вясёлыя калядкі” 1-4 кл. Зуйкова Т.І.
Лекторый “10 правілаў здаровага ладу жыцця” 5-9 кл. Раманоўская А.М.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Малуха І.У.

4 субота

23.01

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Інтэрактыўная гульня “Бяспека і мы” 5-7 кл. Фінская А.І.
Гульня “Беражыся бяды пакуль яе няма”. Конкурс малюнкаў “Опасные шалости” 1-4 кл. Каробчыц Г.П.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Інфармацыйна-прасвяшчальны занятак “Фарміраванне асноў гендэрнай культуры” 5-9 кл. Менякіна А.Ю.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Меджыдава Г.І.

5 суббота

30.01

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Экалагічны эрудыт “Не только в гости ждёт тебя природа” 1-4 кл. Малуха І.В.
Гадзіна зносін "Правапарушэнні і адказнасць" 5-8 кл. Меркуль Н.В.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Падрыхтоўка да вечара сустрэчы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Прафарыентацыйны занятак “Выбіраем установу адукацыі” 9,11 кл. Менякіна А.Ю.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Меркуль .В.
ЛЮТЫ

1 субота

06.02

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Спартыўныя гульні “Гуляй і перамагай” 1-4 кл. Меджыдава Г.І.
Занятак па прафарыентацыі “Каков твой путь?” 9 кл. Кузняцова Н.В.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Віктарына “Стэрыятыпы аб наркаманіі” 7-8 кл. Менякіна А.Ю.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Вечар сустрэчы з выпускнікамі Есіпёнак А.В.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Емяльяненка Л.А.

2субота

13.02

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

Фізкультурна-аздараўленчае свята ”Усе на лыжню!!!” у рамках акцыі “Міншчына спартыўная. Зіма”

1-11 кл. Шкатула С.А., класныя кіраўнікі
Вясёлыя спаборніцтвы “Нашы сябры санкі, лыжы” 1-4 кл. Майко І.Р.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Дыягностыка прафесійнага самавызначэння 9,11 кл. Менякіна А.Ю.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 Майко І.Р.

3 субота

20.02

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
КТС Аплікацыя “А ну-ка, хлопчыкі!” 1-4 кл. Емяльяненка Л.А.

Конкурс малюнкаў

“Слава воіну-абаронцу!”

1-11 кл. Класныя кіраўнікі
Хвілінка ўспамінаў “Героі! Хто яны?” 5-10 кл. Класныя кіраўнікі
Кіналекторый “Взаимоотношения поколений”. Прагляд і аналіз фільма “Талая вода” 8-10 кл. Менякіна А.Ю.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11 кл. Вялічка Л.Н.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Кузняцова Н.В.

4 субота

27.02

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Трэнінгавы занятак “Як падрыхтавацца да экзаменаў маральна” 9, 11 кл. Менякіна А.Ю.
Інтэлектуальны конкурс “Я ведаю” 1-4 кл. Зуйкова Т.І.
Свята “Масленіца” 5-10 кл. Фінская А.І.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі рэйд 1-11 Дудзінская Н.В.
САКАВІК

1субота

06.03

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Гульнёвая праграма “Акадэмія правілаў дарожнага руху” 1-4 кл. Каробчыц Г.П.
Калаж “Нашы мамы” 1-11 кл. Класныя кіраўнікі
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Конкурс малюнкаў “Матуліны рукі” 5-10 кл. Самасюк В.У.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Самасюк В.У.

2 субота

13.03

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

“Самы спрытны, хуткі, смелы”

Акцыя “Міншчына спартыўная. Вясна”

5-11 кл. Шкатула С.А.
Спартыўнае свята “Богатыри и силачи” 1-4 кл. Малуха І.У.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Дыскусія “Рашэнне праблемы – працягваць жыць” 8 кл. Менякіна А.Ю.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Есіпёнак А.В.

3 субота

20.03

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Забаўляльна-пазнавальная гульня “Лясныя забегі” 1-4 кл. Меджыдава Г.І.
Прафарыентацыйны занятак “Маё будучае” 10 кл. Самасюк В.У.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Трэнінг “На парозе дарослага жыцця” 9-11 кл. Менякіна А.Ю.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Раманоўская А.М.

4 субота

27.03

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Музычная віктарына “Угадай мелодыю” 1-4 кл. Майко І.Р.
Брэйн-рынг “Адгадай прафесію” 9 кл. Дудзінская Н.В.
Дыскусія “Як кіраваць сабой?” 7-8 кл. Менякіна А.Ю.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Фінская А.І.
КРАСАВІК

2 субота

10.04

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

Дзень спартыўных гульняў у рамках акцыі “Міншчына спартыўная. Вясна”

5-11 кл. Шкатула С.А.
Спаборніцтвы паміж класамі “Мой вясёлы звонкі мяч” 1-4 кл. Емяльяненка Л.А.
Прафесійнае мерапрыемства “Вредные привычки” 8-9 кл. Яўсеева В.І.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Меркуль Н.В.

3 субота

17.04

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Гульнёвая праграма “Лесвіца сяброўства” 1-4 кл. Зуйкова Т.І.
Гульня-віктарына “Дружба” 5-9 кл. Дудзінская Н.В.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Развіваючы занятак па маральна-палавым выхаванні “Прыкметы здаровых адносін” 10-11 кл. Менякіна А.Ю.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Емяльяненка Л.А.

4 субота

24.04

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Конкурс загадак “Усе прафесіі важны” 1-4 кл. Каробчыц Г.П.
Віктарына “Космос и космонавтики” 5-8 кл. Яўсеева В.І.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Групавы занятак “Шутки или хулиганство” 7-9 кл. Менякіна А.Ю.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Майко І.Р.
МАЙ

2 субота

08.05

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.

Дзень здароўя

Лёгкаатлетычны крос у рамках

акцыі “Міншчына спартыўная. Вясна”, прысвечаны Дню Пабеды

5-11 кл. Шкатула С.А.
Пазнавальна-гульнёвая праграма “Жыць здорава!” 1-4 кл. Малуха І.У.
Круглы стол “Гісторыя той вайны” 5-9 кл. Кузняцова Н.В.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 Дудзінская Н.В.

3 субота

15.05

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Віктарына “Во саду ли, в огороде…” 1-4 кл. Меджыдава Г.І.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Рэпетыцыя да апошняга званка 1-11 кл. Паддубская М.В., класныя кіраўнікі
Экалагічная віктарына “Тайны прыроды” 5-9 кл. Меркуль Н.В.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Самасюк В.У.

4 субота

22.05

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Пазнавальная гульня “Канікулы-час цудаў” 1-4 кл. Майко І.Р.

Працоўны дэсант

“У школе чыста- нам прыемна!”

5-11 кл. Класныя кіраўнікі
Трэнінг “Сучасны погляд на здаровы лад жыцця” 5-8 кл. Менякіна А.Ю.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Есіпёнак А.В.

5 суббота

29.05

Спартыўныя мерапрыемствы:

1.Спаборніцтвы па шашкам, шахматам.

2.Гульня ў настольны тэніс.

3.Спаборніцтвы па валейболу, баскетболу.

5-11 кл. Шкатула С.А.
КТС “Прывітанне, лета!” 1-4 кл. Емяльяненка Л.А.
Кансультацыі выпускнікоў да экзаменаў па прадметах 9,11 кл. Настаўнікі-прадметнікі
Занятак па прафесійнай падрыхтоўцы 11 кл. Есіпёнак А.В.
Кансультаванне выпускнікоў-абітурыентаў 9,11 кл. Менякіна А.Ю.

Работа інфармацыйнага цэнтра

“Бібліятэка прапануе”

1-11 кл. Вялічка Л.Н.
Настаўніцка-бацькоўскі патруль 1-11 кл. Яўсеева В.І.
  • На працягу года могуць быць змены
Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.